Ampułki do zabiegów kosmetycznych przeciw starzeniu się skóry

Ampułki do zabiegów kosmetycznych to bardzo popularna ostatnio forma opakowywania kosmetyków. Znaleźć się w nich mogą najróżniejsze składniki. Przyjrzyjmy się tym, które pomogą nam zawalczyć ze skutkami starzenia się. Chcesz mieć pięknie i młodo wyglądającą skórę? Sprawdź, jakich substancji szukać w ampułkach dostępnych w sklepach i gabinetach kosmetycznych!

Ampułki do zabiegów kosmetycznych na odmładzanie z DMAE

Tajemniczo brzmiąca nazwa DMAE to skrót od równie tajemniczego słowa dimetyloaminoetanol. Związek ten bardzo często znajdziemy w składzie ampułki do zabiegów kosmetycznych na odmładzanie, bo wykazuje on bardzo skuteczne działanie liftingujące, ujędrniające i poprawiające napięcie skóry. Chroni błony komórkowe przed działaniem wolnych rodników. Intensyfikuje eliminację toksyn z organizmu. Spowalnia procesy starzenia. Jednym z najlepiej widocznych skutków zabiegów z DMAE jest redukcja drobnych zmarszczek.

Ampułki do zabiegów kosmetycznych z witaminą C

Doskonale znana wszystkim witamina C to nie tylko panaceum na przeziębienie. Ma ona również, jak się okazuje, działanie upiększające. Kwas askorbinowy działa wielopłaszczyznowo, znajdując zastosowanie w pielęgnacji skóry naczyniowej, dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia oraz z nadmierną pigmentacją. Jak działa? Witamina C chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, przeciwdziała skutkom aktywności wolnych rodników, pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. W efekcie rozświetla, niwelując zmiany pigmentacyjne w naskórku, a także poprawia elastyczność i spoistość skóry

Ampułki do zabiegów kosmetycznych z dekspanthenolem

Dekspanthenol to fachowa nazwa dla dobrze nam znanej prowitaminy B5 czyli kwasu pantotenowego. Jest on najważniejszym składnikiem koenzymu A, odpowiedzialnego za odpowiednie nawilżenie skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Jego działanie skutkuje wyregulowaniem procesów fizjologicznych skóry właściwej, co z kolei wpływa stymulująco na produkcję kolagenu przez fibroblasty. Dekspanthenol działa też przeciwzapalnie i zapobiega podrażnieniom, a do tego przyspiesza rogowacenie skóry właściwej.