Ampułki do zabiegów kosmetycznych z krzemionką organiczną

Ampułki do zabiegów kosmetycznych mają wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest to, że stosując je np. podczas zabiegów mezoterapii igłowej można mieć pewność, że w głąb skóry zostanie wprowadzona odpowiednia, nie za duża i nie za mała ilość składników aktywnych.

Ampułki do zabiegów kosmetycznych zawierają różnego rodzaju składniki czynne, które podczas zabiegów kosmetycznych wprowadzane są na określoną głębokość bezpośrednio w głąb skóry. Zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą wtłaczania składników biologicznie aktywnych jest mezoterapia igłowa. Bardzo popularne są też mezoterapia bezigłowa oraz ultradźwięki.

Działanie i efekty

Ampułki do zabiegów kosmetycznych stosowane podczas zabiegów w salonach piękności zawierają liczne czynne biologicznie składniki. O tym, jakie preparaty zostaną podane podczas zabiegu decyduje specjalista, który powinien dobrać odpowiedni zabieg, a także skład i dawkę preparatów. Jednym z często wykorzystywanych składników w zabiegach w gabinetach kosmetycznych jest krzemionka organiczna. Na czym polega jej działanie? Jakie efekty można uzyskać dzięki jej zastosowaniu?

Na zmarszczki, cellulitis i wypadanie włosów

Krzemionka organiczna to substancja odmładzająca. Używana jest w zabiegach przeciw starzeniu się skóry twarzy, w mezoterapii cellulitisu i w terapii przeciwko wypadaniu włosów. Jej zastosowanie skutkuje wyraźną poprawą kondycji i wyglądu skóry, powstrzymuje także procesy starzenia się. Dlaczego tak się dzieje? Krzemionka organiczna, czyli organiczny związek krzemu (silanol) stanowi strukturalny budulec tkanki łącznej, wchodząc w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych. Zastosowanie krzemionki organicznej skutkuje więc regeneracją tkanki łącznej. Wprowadzona w głąb skóry krzemionka mobilizuje do większej aktywności fibroblasty, komórki odpowiedzialne m.in. za produkcję kolagenu i elastyny. Odbudowuje także błony komórkowe, chroniąc je przed utlenianiem wywołanym wolnymi rodnikami oraz reguluje przemiany i podziały komórkowe.