Derma roller – kosmetyki do domowego użytku po zabiegu

Z pewnością większość z was zasadę działania urządzenia derma roller. Kosmetyki, które zastosujemy po zabiegu mogą pomóc w regeneracji skóry i sprawić, że efekt przerośnie nasze oczekiwania.

Derma roller, kosmetyki i odpowiednia pielęgnacja skóry przed zabiegiem i po nim to gwarancja olśniewającego efektu, pod warunkiem jednak, że terapia mikroigłowa zostanie wykonana prawidłowo, a do tego po zabiegu zastosujemy kosmetyki odpowiednie do naszego rodzaju skóry i problemów, z którymi się borykamy.

Derma roller – kosmetyki przed zabiegiem

Przed tobą zabieg z użyciem urządzenia derma roller? Kosmetyki przydadzą się zarówno po, jak i przed samą terapią. Zanim przystąpisz do zabiegu, warto wykonać peeling i oczyścić skórę. Nie zapomnij też zdezynfekować derma roller. Wykonaj 2–4 przejazdy urządzeniem w jednym miejscu. Początkowo w pionie, następnie w poziomie, wreszcie na ukos. Pamiętaj, by utrzymać jednakowy, średnio intensywny nacisk na skórę.

Derma roller – kosmetyki po zabiegu

W czasie i po zabiegu na skórę można nanieść odpowiednie kosmetyki. Mogą to być kremy albo specjalne ampułki. Jakie kosmetyki będą najlepsze dla ciebie? To zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. Możesz użyć preparatów z kwasem hialuronowym (zapobiega wiotczeniu skóry i tworzeniu się zmarszczek, ujędrnia), witaminami (poprawiają kondycję skóry i jej wygląd), wyciągami roślinnymi (np. z karczochów, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie), z kofeiną, która ma własności antyoksydacyjne i wspiera naturalną barierę ochronną komórek, z L-karnityną lub z kolagenem. Zanim zastosujemy derma roller, kosmetyki i pielęgnację we własnym domu, warto zasięgnąć porady u kosmetologa.