Derma roller – kosmetyki po zabiegu

Jednym z najpopularniejszych urządzeń do poprawiania wyglądu skóry jest dziś derma roller. Kosmetyki stosowane po zabiegu tym bardzo skutecznym sprzymierzeńcem kobiet w walce z niedoskonałościami w znacznym stopniu poprawiają wygląd skóry. Jakie kosmetyki zastosować po zabiegu derma rollerem?

Stosujesz derma roller? Kosmetyki aplikowane po zabiegu mogą znacznie poprawić efekt działania tego urządzenia. Dowiedz się dlaczego!

Zdecydowałaś się na zakup domowego urządzenia derma roller? Kosmetyki, które zastosujesz po jego zastosowaniu mogą zwielokrotnić skuteczność zabiegu. Derma roller używany jest do tak zwanej terapii mikroigłowej. Polega ona na równomiernym mechanicznym nakłuwaniu skóry za pomocą tysięcy malutkich igiełek. Budowa urządzenia jest bardzo prosta. Składa się ono z obrotowego wałka z igiełkami oraz rączki. Igły mogą mieć długość od 0,25 mm do ponad 1 mm. Podczas mechanicznego nakłuwania skóry pojawiają się na niej mikroskopijne uszkodzenia. Zasklepiając je organizm mobilizuje się do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastyny w skórze. I to właśnie taką, mobilizującą organizm do działania rolę do spełnienia ma derma roller. Kosmetyki stosowane po zabiegu nie są niezbędne. Jednak warto je zastosować i starannie dobrać. Dlaczego?

Derma roller, kosmetyki i… olśniewający efekt murowany

Uszkodzenia powstałe w skórze przyjmują formę mikroskopijnych kanalików, przez które składniki zawarte w kosmetykach z łatwością mogą przeniknąć do głębszych warstw tkanek. Związki aktywne wnikając w głąb skóry mogą działać znacznie skuteczniej niż gdyby były aplikowane tylko na powierzchnię. Jakie kosmetyki zastosować przy zabiegu derma rollerem? W tej sprawie najlepiej zasięgnąć rady specjalisty – kosmetologa. Każda z nas boryka się z innymi problemami ze skórą. W salonie kosmetycznym uzyskamy poradę, które z substancji i które z kosmetyków będą pomocne w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Warto zasięgnąć rady szczególnie wtedy, gdy decydujemy się zakupić dermo roller, kosmetyki i wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria oraz preparaty na swój własny użytek. Specjalista udzieli porady również w kwestii np. odpowiedniej długości igieł czy metod stosowania terapii mikroigłowej.