Dlaczego warto jest zadbać o prawidłowe podświetlenie lustra w łazience?

Dlaczego warto jest zadbać o prawidłowe podświetlenie lustra w łazience?

Chociaż nie spędzamy w łazience tyle czasu, co w pokoju dziecięcym tudzież salonie, pomieszczenie to w dalszym ciągu odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu. To właśnie tutaj dokonywać będziemy wszelkich rytuałów, od golenia się i nakładania makijażu, po mycie zębów każdego ranka i wieczora.

Z tego też powodu, lustro łazienkowe z oświetleniem stanowi tu nieocenioną wręcz pomoc, szczególnie w przypadku łazienek pozbawionych okien lub bardzo słabo oświetlonych. W niniejszym artykule opowiemy Wam, jak dobrać odpowiednie oświetlenie LED, aby nasze codzienne rytuały stały się znacznie skuteczniejsze i wygodniejsze!

Jakie cechy powinno spełniać oświetlenie lustra?

Jeśli marzy nam się praktyczne lustro łazienkowe z oświetleniem, powinniśmy zadbać przede wszystkim o wysoką jakość wykonania kinkietu. Łazienka, podobnie jak kuchnia, jest bowiem pomieszczeniem o wysokim stężeniu wilgoci, mogącej nie tylko pogorszyć estetykę metalowych elementów, ale także uszkodzić samo oświetlenie. Z tego też powodu, postawmy na kinkiet, pochodzący od renomowanego producenta, cieszącego się pozytywnymi opiniami w sieci. Oświetlenie tego typu znajdziemy chociażby w renomowanym sklepie LampyStudio, oferującym szeroką gamę oświetleń najwyższej jakości.

Dobierając oświetlenie lustra, zwróćmy także uwagę na emitowane przez nie światło. Powinno być ono bowiem na tyle mocne, aby możliwe było skuteczne przejrzenie się. Postawmy przy tym na barwę światła, przypominającą naturalne promienie słoneczne. Dzięki temu, nasza skóra nie będzie sprawiać wrażenia odbarwionej i niezdrowej podczas przeglądania się w lustrze.

Design kinkietu

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, umożliwiających uzyskanie lustra łazienkowego z oświetleniem, jest zamontowanie równolegle nad lustrem podłużnego kinkietu. Jeśli nasza łazienka utrzymana jest w stylu bardziej nowoczesnym, warto jest nabyć kinkiet minimalistyczny, który nada całemu pomieszczeniu tyle samo praktyczności, co stylu. Pamiętajmy przy tym, że kolor kinkietu można też dobrać pod kolorystykę umywalki tudzież baterii. Dzięki temu, nasza łazienka zachowa swoją spójność kolorystyczną, zaś my nie będziemy musieli wybierać między estetyką a większym komfortem, płynącym z korzystania z lustra.