Endermologia LPG – co to jest i jakie daje efekty?

Endermologia LPG – co to jest i jakie daje efekty?

Zabiegi wyszczuplające na ciało zwykle mają działanie zarówno antycellulitowe, jak i modelujące sylwetkę. W zależności od rodzaju problemu, stopnia zaawansowania zalecane są różne sposoby walki z nadmiarem centymetrów. Jednym z ciekawszych zabiegów, dających spektakularne efekty jest masaż próżniowy w ramach zabiegu endermologii. Na czym polega ten zabieg? Jakich rezultatów należy się spodziewać i po jakim czasie?

Czym jest endermologia LPG?

Endermologia LPG jest rodzajem zabiegu modelującego sylwetkę przeprowadzanego pod ciśnieniem z użyciem specjalnych rolek stymulujących tkankę podskórną i tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Swego rodzaju skutkiem ubocznym tego zabiegu jest pobudzenie ciała do produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za zdrową kondycję skóry i jej regenerację.?

Jak działa endermologia?

Zabiegi endermologii powodują rozbijanie złogów tłuszczowych, między innymi ze względu na znaczne przyspieszenie naturalnych procesów metabolizmu komórek lipidowych. Endermologia LPG poprawia jędrność skóry zwłaszcza w obszarze, gdzie straciła ona swoją elastyczność, Usuwając tkankę tłuszczową z miejsc opornych na diety i ćwiczenia przyczyniają się do modelowania sylwetki. Warto dodać, że przeprowadzając zabieg endermologii, jednocześnie wykonywany jest drenaż limfatyczny, przyspieszający obieg wody w organizmie i tym samym wypłukiwanie toksyn. Odpowiednio stosując się do zaleceń terapeuty, można zmniejszyć rozmiar ubrań nawet o 2 numery.
Decydując się na ten zabieg, trzeba mieć świadomość, że siłę jego przeprowadzenia, jak i zalecana ilość zabiegów niezbędnych do wykonania ustalana jest indywidualnie na pierwszej wizycie konsultacyjnej i weryfikowana po pierwszym zabiegu.

Jak przebiega zabieg endermologii LPG?

Endermologia LPG zaliczana jest do kategorii masaży limfatycznych, ze względu na ogromną siłę wytwarzanego podciśnienia wykonywany jest w specjalnym kombinezonie i jednorazowej bieliźnie. Przeprowadza się poprzez przesuwanie po ciele specjalnej głowicy aparatu, która uzbrojona jest w specjalne dwie rolki i komorę ssącą. W trakcie zabiegu wytwarzane jest olbrzymie podciśnienie, w wyniku którego zasysana jest skóra pomiędzy rolki, a te masując ciało, pobudzają ukrwienie, redukują zmiany cellulitowe, sięgając głębokich warstw tkanki skórnej. Ciekawostką je, że endermologia LPG może by prowadzona również na twarz. W tym momencie może przyczynić się zabieg do poprawy jej kontur, wygładzić zmarszczki oraz pozbyć się zalegających w ciele toksyn.

W czym może pomóc zabieg endermologii?

Zadziwiająca wręcz skuteczność endermologii pozwala stosować masaż próżniowy do leczenia stanów napięcia mięśni, bólów kręgosłupa, dolegliwości rematycznych, czy też wspomnianej nadwagi i otyłości. Z ciekawostek warto dodać, że jest to jedna z metod walki z niewydolnością żylną, obrzękami. Jest to idealne uzupełnienie zabiegu liposukcji, czyli odsysania tłuszczu szczególnie z ud, brzucha, pośladów, biodra.