Higiena przede wszystkim

Higiena przede wszystkim

Używanie mydła w kostce od lat jest tradycyjną częścią higieny rąk od wielu lat. Kiedyś była to norma i podstawa wyposażenia każdej umywalki. Z czasem zaczęliśmy korzystać jednak z innych udogodnień, jakie są ogólnodostępne we wszystkich drogeriach i sklepach. Żele pod prysznic, czy inne produkty do mycia w płynie wydały się nam higieniczniejszą formą, z której zaczęto korzystać na potęgę. Dlaczego zatem wracamy i niektórzy z nas chętnie korzystają mydła w kostce.

Zalety mydła w kostce:

Skład

Mydło nie posiada żadnych substancji konserwujących, szkodliwych dla naszego organizmu. Ma prostą formułę, co nie czyni go skomplikowanym przy produkcji. Mydło w kostce to tradycyjna formuła. Coraz częściej możemy spotkać się z takim rozwiązaniem w hotelach. Obecnie w wielu z nich, nawet tych o wysokim standardzie znajdziemy mydełka w kostce przeznaczone dla gości. Nie generuje to zużycia plastiku, w którym umieszczane są produkty w płynie – zatem kolejna korzyść, tym razem dla naszego środowiska.

Wydajność

Mydło w kostce jest bez wątpienia o wiele bardziej wydajne niż mydło w płynie. To drugie składa się przede wszystkim z wody, która jako główny składnik nie ma właściwości myjących. Co za tym idzie, znajduje się tam mniejszy odsetek produktu, niż wydaje nam się w rzeczywistości. To kolejny argument przemawiający za tym, by sięgnąć po mydło w kostce. Mydła naturalne często wzbogacone są w naturalne substancje, które np. nawilżają naszą skórę bądź mają inne właściwości kojące dla naszej cery.

Wygoda

Niewątpliwym atutem jest łatwość w transportowaniu. Wysuszone mydło w kostce nie niesie ze sobą zagrożenia rozlania np. podczas podróży bądź transportowania w inne miejsce. Wystarczy zapakować je w plastikowy pojemnik bądź papier i można zabrać ze sobą absolutnie wszędzie. Jeśli czeka nas krótsza podróż, możemy zabrać ze sobą niewielki kawałek, który będzie wystarczający na krótki weekendowy wypad. Nie zajmie dużo miejsca w bagażu, a z pewnością okaże się przydatne.