Jak dobrać idealną czapkę zimową?

Jak dobrać idealną czapkę zimową?

Czapka zimowa, bez względu na swoją formę, od lat stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdej domowej garderoby. Trudno jest się temu zresztą dziwić – nasz organizm nie przepada za zbyt chłodnymi temperaturami, prowadzącymi najczęściej do rozwoju różnego rodzaju chorób oraz stanów zapalnych. Oprócz zapewnienia głowie optymalnej temperatury, akcesorium to odgrywa też inną, kluczową rolę. Jest nią stylowe dopełnienie naszej wyjściowej kreacji, istotnej szczególnie w przypadku pań. Nie dziwi więc fakt, że praktycznie każdy polski producent czapek zimowych przykłada równie wysoką wagę do szczelności i ciepła oferowanych produktów, co do ich ogólnej estetyki. Pamiętajmy jednak, że mnogość dostępnych opcji nie oznacza jednak, że każde nakrycie głowy będzie do nas pasować. Zamiast tego, powinniśmy potraktować bogactwo ofert jako sposób na znalezienie czapki idealnej, podkreślającej naszą urodę.

Czapka zimowa, a nasza twarz

Nie zapominajmy, że nie każde nakrycie głowy może do nas pasować. Wybierając czapkę zimową, zwróćmy zatem uwagę przede wszystkim na kształt naszej twarzy. Osoby o twarzach owalnych, z wysokim czołem, zaokrąglonym podbródkiem oraz słabo zarysowanych kościach policzkowych mogą założyć praktycznie każdą czapkę. Twarze okrągłe, o pełnych policzkach i niskim czole, lepiej prezentują się podczas noszenia beretów lub innych akcesoriów o asymetrycznej formie. Polscy producenci czapek często oferują nam również nakrycia głowy z pomponami, uchodzące za niezwykle modne u osób, których twarze są bardziej kwadratowe. Osoby o rysach trójkątnych powinny z kolei postawić na stylowe uszanki.

Sylwetka też jest istotna!

Chociaż wydawać by się mogło, że dobór czapki nie powinien bazować na naszej figurze, rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Jak zauważa niejeden polski producent czapek, nakrycie głowy, dobrane w sposób właściwy, może pomóc nam w zamaskowaniu niedoskonałości sylwetki, a także podkreślenia jej walorów. Dla przykładu, czapki grubo plecione i duże znakomicie sprawdzą się u osób z szerokimi biodrami i wąskimi ramionami. Klienci o ramionach szerokich, z wąskimi biodrami, powinny z kolei wybrać czapki przylegające do głowy. Unikniemy w ten sposób nieestetycznego efektu optycznego powiększenia górnej połowy naszego ciała.