Jak nosić sandały ortopedyczne?

Jak nosić sandały ortopedyczne?

Noszenie sandały ortopedycznych nie jest niczym przyjemnym. Wiele osób uważa je za jedne z najbrzydszych rodzajów butów pod słońcem, choć dla noszących je osób są najwygodniejszymi butami, jakie nosili. Jeśli musisz nosić sandały ortopedyczne, to przekonaj się sam, do czego pasują?

Sandały ortopedyczne co trzeba wiedzieć

Moda współcześnie nawiązuje do dwóch nurtów: przełamywania schematów stylizacji oraz dążenia do maksymalnego komfortu. Dlatego wiele osób zakłada sandały ortopedyczne, mimo że nie ma do nich medycznych wskazań. Przekonują o tym często zagraniczni celebryci, dobierając ten rodzaj obuwia do codziennych stylizacji. Potencjał sandałów ortopedycznych odkryli projektanci mody i stworzyli klapki inspirowane obuwiem ortopedycznymi. Dlatego sandały ortopedyczne często noszone są przez pasjonatów streetwearu i stylu high fashion.

Sandały ortopedyczne – komfort opracowany naukowo

Noszenie obuwia ortopedycznego, czy stosowanie wkładek korygujących, które jest ważne w wielu schorzeniach, a nawet wadach postawy. Układanie stóp w nieprawidłowy sposób powoduje m.in. problemy z kręgosłupem, np. haluksy powodujące ból w czasie chodzenia. Sandały ortopedyczne poprawiają komfort chodzenia i minimalizują powstawanie wad postawy.

Kto powinien nosić sandały ortopedyczne?

Sandały ortopedyczne powinny nosić osoby, które mają zdiagnozowane wady stóp oraz wady postawy. Warto pamiętać, że nie każda wada wymaga zakupu obuwia ortopedycznego. Przed zakupem takich butów należy zawsze skonsultować się z ortopedą, który określi jaki rodzaj obuwia wybrać. Sandały ortopedyczne powinny nosić osoby cierpiące na takie schorzenia jak:

  • cukrzyca, zwłaszcza ryzyko wystąpienia stopy cukrzycowej,
  • z płaskostopiem niezależnie od rodzaju,
  • z haluksami, czyli koślawym paluchem,
  • skróconymi kości podudzia lub uda,
  • przewlekłymi odciskami na podeszwie stopy,
  • po zabiegach lub urazach.

Bardzo trudno jest zakupić dobrze dopasowane sandały ortopedyczne przez internet, dlatego zawsze zalecamy kupno w sklepach stacjonarnych.