Jak pielęgnować paznokcie zniszczone po hybrydzie?

Jak pielęgnować paznokcie zniszczone po hybrydzie?

Paznokcie hybrydowe są obecnie jednymi z popularniejszych manicure. Bardzo wiele osób decyduje się dzisiaj na zrobienie sobie paznokci hybrydowych niż na używanie tradycyjnego lakieru. Nic dziwnego, hybryda jest naprawdę wytrzymała, przez około 3 tygodnie nie trzeba robić sobie paznokci, a także nie trzeba martwić się tym, że lakier odpryśnie. Mimo wszystko zniszczone paznokcie po hybrydzie to bardzo częsty widok. Wiele kobiet cierpi na osłabiona płytkę paznokcia, w jaki sposób radzić sobie z tym zjawiskiem? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Zdrowe paznokcie

Paznokcie zbudowane są z keratyny, czyli substancji białkowej, która stanowi budulec włosów lub naskórka. Ich zadaniem jest ochranianie delikatnych opuszków palców, zawierają wodę i lipidy i oraz wapń. Zdrowe paznokcie mają kolor bladoróżowy, a ich brzeg przed jest jaśniejszy, w kolorze kości słoniowej. Nie mają one żadnych plam, a także zmian w obrębie płytki. Niestety, paznokcie osłabione najczęściej są nieco szare, mają także bardzo bladą i cienką płytkę najczęściej w jej obrębie pojawiają się plamy.

Paznokcie po hybrydzie

Warto pamiętać, że pomimo noszenia hybrydy należy co jakiś czas robić sobie przerwę i dać odpocząć paznokciom. Zniszczone paznokcie po hybrydzie to bardzo częsty widok, zazwyczaj po nałożeniu sześciu hybrydy, płytka paznokcia się osłabia i trzeba ją zregenerować. Warto w tym wypadku z stosować różnorodne suplementy na paznokcie, które odbudują nieco płytkę. Jakość płytki musi być także powiązana z tym, co się je, a także z nawadnianiem organizmu. Warto zatem spożywać substancje bogate w cynk, selen, krzem, wapń, witaminę E, A, C białko, kwasy żelazo, które są mikroelementami pomagającym i odbudować płytkę i zniszczone paznokcie po hybrydzie.

Jeśli szukasz sprawdzonych produktów, które pomogą Ci odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie, warto zdecydować się na spożywanie sprawdzonych suplementów, jakie znajdziesz oczywiście na stronie firmy Farmapol. Znajdują się tam wyłącznie polecane, a także sprawdzone suplementy, które świetnie radzą sobie z odbudowaniem płytki paznokcia.