Jak prać czarną bluzę?

Zakupując czarną bluzę, trzeba się liczyć się z tym, że jej pranie, może stworzyć problem w związku z utrzymaniem intensywności koloru. Czasem jest tak, że nie zdążymy nacieszyć się intensywną czernią, a z prania wraca szara lub mocno sprana. Jeśli chce się korzystać z faktu, jak świetnie można wyglądać w czarnych bluzach, to należy odpowiednio się przygotować do tego, by twoja bluza z kapturem czarna damska przez długi czas świetnie się prezentowała.

Zanim wrzucisz do pralki…

Jedną z bardzo ważnych, a często zapominanych rzeczy, jest zastanowienie się, czy aby na pewno można prać ją w pralce. Może się okazać, że Twoją bluzę powinno się prać tylko i wyłącznie ręcznie. Choć może to być dość uciążliwe, to na pewno zagwarantuje intensywną czerń przez dłuższy okres. I tu warto się pochylić nad ta kwestią, gdyż nawet wtedy, gdy nie ma takiego wymogu, to dobrze jest pierwsze pranie wykonać właśnie ręcznie lub z ustawieniami pralki na pranie delikatne. Często podczas pierwszego prania, tkanina farbuje i traci najwięcej ze swojej barwy. W ten sposób zapobiegniesz temu niszczycielskiemu procederowi.

Kolejną rzeczą jest pranie w odpowiedniej temperaturze. Im wyższa temperatura, tym gorzej dla ubrania. Lepiej robić to w maksymalnie 40 stopniach, gdyż 60 może sprawić, że tkanina odda barwnik, a twoja bluza z kapturem czarna damska straci swój cały urok. Ostatnim krokiem jest pranie w odpowiednich specyfikach, które sprawią, że kolor będzie odżywał, zamiast tracić swój blask.