Kurs stylizacji paznokci – od czego zacząć?

Kurs stylizacji paznokci – od czego zacząć?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze stylizacją paznokci zastanawia się, od czego zacząć – czy do prawidłowo wykonanego manicure i pedicure wystarczą tylko kursy, czy warto rozejrzeć się za profesjonalną szkołą? Oczywistym jest, że wiedza powinna stanowić naszą bazę, którą uzupełniać będziemy kolejnymi umiejętnościami zdobytymi m.in. na kursach stylizacji paznokci. Poniżej przedstawiamy jakie kursy paznokci wybrać, aby wzbogacić swoje kwalifikacje.

Do kogo jest skierowany kurs stylizacji paznokci?

Kurs paznokci skierowany jest przede wszystkim dla osób, które chcą uzupełnić swoje kwalifikacje o nowe umiejętności, ale także dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Pomalowanie paznokci samej sobie nie jest niczym skomplikowanym, trudności pojawiają się dopiero, gdy nasza mama, siostra czy przyjaciółka poproszą nas o to. Wówczas nawet odpowiednie ułożenie ręki sprawia kłopoty. Jak więc nabyć odpowiednie umiejętności, aby móc przyjmować klientki?

Kurs paznokci to sposób na zdobycie wiedzy!

Dostępne na rynku kursy paznokci skierowane są zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Szkolenia podzielona są na dwa bloki: teorię oraz praktykę. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu chorób dłoni, z jakimi można się spotkać podczas wykonywania zabiegu oraz z profesjonalnego nazewnictwa.

Praktyka to oczywiście wykonanie manicure na dłoniach modelki. Wówczas można nauczyć się jak prawidłowo nakładać lakier, czy jak korzystać z frezarki, aby nie zrobić krzywdy klientce.

Kurs paznokci kończy się zazwyczaj egzaminem, który weryfikuje wiedzę zdobytą podczas kursu. A nagrodą za jego zdanie jest przede wszystkim otrzymanie certyfikatu lub dyplomu, który potwierdzi umiejętności. Posiadanie odpowiednich kwalifikacji niewątpliwie przełoży się na jakość pracy, a co za tym idzie – na zadowolenie klientów.