Lampa do hybryd – co warto wiedzieć?

Lampa do hybryd – co warto wiedzieć?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu jest lampa do hybryd. Lampa jest gwarancją dobrze wykonanej stylizacji paznokci. Lakiery wykorzystywane do manicure hybrydowego są bardzo trwałe. Dlatego taki manicure cieszy się dużą popularnością – kobiety mogą pochwalić się pięknymi paznokciami bez odprysków nawet przez kilka tygodni.

Lampa do hybryd – tajemnica manicure hybrydowego

W czym tkwi sekret manicure hybrydowego? Tajemnicą trwałości jest utwardzanie lakieru w lampach LED lub UV. Lakier hybrydowy, w przeciwieństwie do zwykłego lakieru, nie wyschnie w kontakcie z powietrzem. Światło lampy wiąże mery w polimery, a to one są gwarancją trwałości. W wyniku polimeryzacji lakier zmienia stan płynny w stały. Dlatego właśnie niezbędna jest dobra lampa do paznokci hybrydowa. Warto zajrzeć nahttps://adamushurt.pl/93-lampy-uv-led

LED i UV – lampa do paznokci hybrydowa

Lampy do hybryd dzielą się na dwa rodzaje: lampy LED oraz lampy UV. Lampy UV są spotykane coraz rzadziej. Te lampy działają podobnie jak lampy w solarium. Emitują promienie ultrafioletowe, przez co opalają skórę. Na dłuższą metę korzystanie z takiej lampy może mieć wpływ na kondycję skóry dłoni. W przypadku lamp UV konieczna jest także częsta wymiana lampek, zazwyczaj co kilka miesięcy. Z tego też powodu rosnącą popularnością cieszą się lampy LED. W przypadku lamp LED nie ma konieczności wymiany żarówek. Takie lampy są też energooszczędne oraz nie emitują szkodliwych promieni UV. Nowe modele lamp utwardzają różne rodzaje lakierów – hybrydowe, żelowe czy akrylowe.

Czym kierować się przy zakupie lampy do hybryd?

Przy wyborze lampy warto kierować się mocą danego modelu, rozłożeniem żarówek oraz kształtem. Dodatkowo zwróćcie uwagę na gwarancję oraz żywotność lampy. Warto poszukać też opinii o danym modelu lub popytać wśród znajomych kosmetyczek. Lampa powinna mieć taką moc, aby bez problemu utwardzić te produkty, które posiadacie w swoich kosmetycznych kuferkach.