Lampy do paznokci hybrydowych – na co zwrócić uwagę?

Lampy do paznokci hybrydowych – na co zwrócić uwagę?

W pracy w salonie kosmetycznym lub do samodzielnego wykonywania paznokci hybrydowych są potrzebne odpowiednie urządzenia. Powinny być specjalnie przystosowane do długiej pracy, nawet po kilka godzin dziennie z krótkimi przerwami. Czym powinny cechować się lampy do paznokci led dobrej jakości?

Paznokcie hybrydy – co zrobić, żeby długo się trzymały?

Na rynku obecne jest wiele modeli, które działają w oparciu o różne rodzaje zamontowanych w nich diod lub żarówek. Do wyboru konsumentów są: UV, LED i technologia łącząca oba wcześniej wymienione typy. Wszystko sprowadza się do rodzaju oferowanych paznokci hybrydowych – nie wszystkie żele, materiały przedłużające czy utwardzające nabiorą charakterystycznych właściwości przy wykorzystaniu oświetlenia LED.

Lampy do paznokci – podstawowe różnice

Najtańsze rozwiązania dostępne na rynku to właśnie te, które działają w oparciu o kilka żarówek UV. W tych lampach do paznokci led czas naświetlania jest dosyć długi, do tego, co jakiś czas trzeba wymieniać również zużyte elementy. Coraz rzadziej spotyka się je w sklepach branżowych, bo uważa się je za przestarzałe. Wypierają je w znacznym stopniu te, które do poprawnego działania wykorzystują diody LED. Pobierają dużo mniej prądu, a także cechuje je o wiele dłuższa żywotność. Coraz częściej są wyposażone w dodatkowe technologie, jak chociażby czerwone światło, które zapewnia dodatkową ochronę skóry dłoni przed szkodliwym dla niej promieniowaniem ultrafioletowym. Najbardziej uniwersalne są urządzenia, które mają standardowe żarówki UV i LED-owe, bo pozwalają na utwardzanie większości produktów do paznokci hybrydowych.

Inne ważne parametry lamp do paznokci

Dzisiaj wszystkim zależy na czasie wykonywania usług w salonach kosmetycznych. Paznokcie hybrydy to kwestia nawet kilku godzin, ale wyższa moc oświetlenia czy jej kształt znacząco wpływa na niezbędny czas naświetlania. Dzisiaj bez problemu można kupić dowolny model od ręki, chociażby korzystając z oferty licznych sklepów internetowych. Na każdą lampę do paznokci udzielona jest gwarancja, standardowo obejmująca okres 2 lat od chwili zakupu.