Manicure klasyczny – jak wykonać go prawidłowo?

Manicure klasyczny – jak wykonać go prawidłowo?

Manicure klasyczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie naszych dłoni w czystości i estetycznym, zadbanym stanie. Głównym zadaniem manicure klasycznego jest skrócenie, oczyszczenie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu, a także pozbycie się nieestetycznych skórek z powierzchni płytki paznokciowej i dookoła niej. Nie każdy jednak wie jak i czym potraktować paznokcie skórki tak, aby w bezpieczny sposób wykonać elegancki i czysty manicure. Od czego więc zacząć manicure klasyczny? Sprawdźmy!

Krok pierwszy – skrócenie paznokci i nadanie im kształtu 

Manicure klasyczny to podstawowy zabieg, dzięki któremu możemy zadbać o wygląd naszych dłoni i paznokci. Z wielką chęcią korzystają z niego panie, które nie czują się dobrze w paznokciach pokrytych kolorem, ale również panowie, którzy nie potrafią lub nie chcą samodzielnie zadbać o estetyczny wygląd dłoni. Manicure klasyczny należy zacząć od skrócenia paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. Zazwyczaj, podczas zabiegu paznokcie zostają skrócone do tego stopnia, że widoczne zostają dwa lub trzy milimetry wolnego brzegu paznokcia. Długość paznokci oraz ich kształt, jest zazwyczaj decyzją, podejmowaną indywidualnie przez każdą klientkę.

Krok drugi – usunięcie skórek 

Manicure klasyczny dotyczy prac w obrębie paznokcie skórki, dlatego też po odpowiednim przygotowaniu paznokci możemy przejść do dalszych działań tj. pozbycia się skórek z powierzchni płytki paznokciowej oraz dookoła niej. Paznokcie skórki są bardzo delikatne, więc zabierając się za wycięcie skórek, musimy być niezwykle ostrożni i uważni, ponieważ chwila zapomnienia może doprowadzić do zranienia klientki, co może doprowadzić do nieprzyjemnych infekcji lub bolesnych zastrzałów. Jeśli nie jesteś pewien, czy samodzielnie możesz w bezpieczny sposób pozbyć się skórek, skorzystaj z pomocy profesjonalistek, które za pomocą zdezynfekowanych i profesjonalnych narzędzi w profesjonalny i higieniczny sposób.