Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki antycellulitowe

Chcesz się pozbyć cellulitu? Czeka cię mezoterapia mikroigłowa? Kosmetyki, które zostaną zastosowane mogą się okazać kluczem do sukcesu, bowiem to właśnie one są w głównej mierze twoimi sprzymierzeńcami w walce ze zbędnymi złogami tłuszczu. Sprawdź, jakie preparaty używane są przy zabiegach na cellulit.

Mezoterapia mikroigłowa to jedna z metod skutecznie pomagających z walce z cellulitem. Polega ona na wykonaniu tysięcy drobnych nakłuć, wskutek czego wyraźnie poprawia się wygląd i kondycja skóry. Podczas nakłuwania powstają mikroskopijne kanaliki, przez które kosmetyki z czynnymi preparatami mogą wniknąć głęboko do wnętrza tkanek i tam walczyć z niedoskonałościami.

Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki kontra tłuszcz

Podczas zabiegu antycelullitowej mezoterapii mikroigłowej pod skórę wprowadzane są między innymi substancje rozpuszczające tłuszcz. Bardzo często jest to fosfatydylocholina, czyli ekstrakt z lecytyny, której działanie polega na rozpuszczeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej. Często stosowany jest też dezoksycholan sodu, również powodujący rozpad tłuszczu.

Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki upiększające

W zabiegach ujędrniających wykorzystuje się preparaty zwierające dimetyloaminoetanol. Substancja ta wywołuje efekt mocnego napięcia skóry i liftingu. Zwiększa również napięcie mięśniowe i poprawia jakość skóry. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywia skórę. Osoby, które odczuwają strach przed nakłuciami, mogą skorzystać z mezoterapii bezigłowej. Stosuje się w niej ultradźwięki, które poprawiając przepuszczalność błon komórkowych sprawiają, że substancje czynne preparatów kosmetycznych mogą wniknąć głębiej.