Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki do zabiegów na twarz

Czeka cię mezoterapia mikroigłowa? Kosmetyki zastosowane podczas zabiegu będą miały kluczowe znaczenie dla końcowego efektu. Sprawdź, jakie składniki czynne stosowane są w zabiegach mezoterapii i jak działają.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa i jakie kosmetyki są najskuteczniejsze w przypadku tego zabiegu aplikowanego na twarz, a w szczególności w okolice oczu i ust?

Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu tysięcy mikroskopijnych nakłuć, co skutkuje zintensyfikowaniem procesów regeneracji i w konsekwencji znaczną poprawą jędrności, kondycji i wyglądu skóry. Mezoterapię można zastosować na wszystkie części ciała, w tym również na twarz.

Podczas zabiegów mezoterapii głębokość nakłuwania uwarunkowana jest miejscem na ciele, zastosowanym preparatem oraz problemem, z jakim chcemy się uporać. W przypadku cellulitu substancje czynne wstrzykuje się głębiej niż przy zabiegu spłycającym rozstępy. Najdelikatniejsze części ciała, takie jak w okolice oczu i ust, wymagają specjalnego traktowania.

Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki

Koktajle do mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy i witaminy takie jak A, C, E czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Ich skład dobierany jest zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem w gabinecie kosmetycznym.

Kwas hialuronowy, będący jednym ze składników koktaili mezoterapeutycznych to związek występującym w naszej skórze. Jego działanie polega na wiązaniu w skórze wody. Jest w wykonywaniu swojego zadania bardzo skuteczny. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać około 250 cząsteczek wody. Witaminy wstrzykiwane podczas mezoterapii mają szansę pokazać w całej pełni, na co je stać. Ich skuteczność, gdy zostaną dostarczone głęboko pod skórę, jest bardzo duża. W drodze „na miejsce” nie utleniają się, a ich moc nie ulega osłabieniu. Przyczyniają się do zintensyfikowania produkcji kolagenu i zapobiegania degenerującym skórę procesom wywołanym przez wolne rodniki.