Nogawki rowerowe

Nogawki rowerowe

Pewnie nie wszyscy z Państwa wiedzą, czym są nogawki rowerowe i do czego służą, choć dla zaawansowanych kolarzy ta część ubioru na pewno nie jest nowością.

Czym są nogawki rowerowe?

Nogawki rowerowe służą do ochrony kolarza przed chłodem i wyziębieniem stawów kolanowych, ale i kontuzjami. Są zazwyczaj wykonane z szybkoschnących, nowoczesnych tkanin; niektóre modele (niestety droższe) są dodatkowo wyprofilowane zgodnie z anatomią. Jednak zachęcamy do zapoznania się właśnie z tymi droższymi ponieważ, w przeciwieństwie do najzwyklejszych modeli, nie będą się zsuwać się podczas jazdy, co, jak Państwo zapewne wiedzą bądź się domyślają, jest bardzo irytujące i może zepsuć całą przyjemność, a nawet plan jazdy.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nogawek rowerowych.

Nasza oferta nogawek rowerowych

Naszą pierwszą propozycją są nogawki rowerowe Castelli Nano Flex+ wykonane z ciepłego i oddychającego materiału Nano Flex. Jest to materiał o właściwościach hydrofobowych, zapewniający dodatkową ochronę przed wilgocią. Dodatkowe wstawki są z elastycznego materiału Nano Light zapewniającego jeszcze większy komfort użytkowania, a silikonowe wstawki na końcach zabezpieczają rękawki przed przesuwaniem się podczas jazdy. Nogawki te występują w rozmiarach S-XL, w czarnym kolorze.

Nasza kolejną propozycją są nogawki rowerowe Castelli Thermoflex 2 wykonane z elastycznego materiału Thermoflex. Anatomicznie wykończenia poprawiają komfort użytkowania, a silikonowe wstawki na końcach, podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, zabezpieczają je przed przesuwaniem się podczas jazdy. W dolnej części nogawek znajduje się suwak ułatwiający zakładanie oraz zdejmowanie nogawek. Model dostępny jest w kolorze czarnym oraz rozmiarach od S – XL.

Proponujemy Państwu także model nieocieplanych nogawek rowerowych Rogelli Lycra o płaskim szwie, zamkach w nogawkach i silikonowym pasku antypoślizgowym w górnej części, model Accent Lombardia z ocieplanego materiału Lycra Lombardia zapewniającego doskonały komfort termiczny, o teflonowej powierzchni chroniącej przed rozbryzgami wody i długim zamku pozwalającym na założenie nogawek bez zdejmowania butów kolarskich oraz ocieplany model Rogelli Thermo, z suwakiem i, podobnie jak wszystkie pozostałe modele, z silikonowym paskiem utrzymującym nogawkę we właściwym miejscu.