Obuwie letnie – eleganckie sandały czy ponadczasowe klapki?

Obuwie letnie – eleganckie sandały czy ponadczasowe klapki?

Lato to świetny czas na plażowanie, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przede wszystkim dobrą zabawę. To również czas, w którym możemy porzucić nasze ciepłe ubrania i wymienić je na krótkie spodenki, lekkie t-shirty oraz odkryte obuwie. W tym okresie pełnym szalonych pomysłów i zabawy, powinieneś jednak przede wszystkim zadbać o odpowiednie obuwie, które pozwoli Ci na komfort podczas upalnych dni. Klienci, a zwłaszcza klientki, mają jednak problem z dokonaniem wyboru pomiędzy sandałami, a klapkami, które będą im towarzyszyć latem. Wiele osób uważa, że klapki to najlepsza opcja, jeśli chodzi o letnie buty. Ale co, jeśli chcesz czegoś bardziej eleganckiego jak np. yokono buty? W tym artykule porównamy te dwa rodzaje butów i zobaczymy, który z nich jest lepszy dla Twoich potrzeb.

Klapki na lato – szybko i wygodnie 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w okresie letnim korzystają z niesamowitej pogody i stawiają na szybkie i wygodne rozwiązania takie jak klapki na lato. Choć przyjęło się, że klapki to rodzaj obuwia, które nadaje się tylko do ubrania na plaże, obecne modele np. produkowane przez markę yokono buty, idealnie sprawdzą się również na co dzień! Jeśli jednak chcesz nosić klapki na co dzień, zadbaj nie tylko ich wygląd, ale również odpowiednie dopasowanie do budowy Twojej stopy. Zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana wkładka oraz czy konstrukcja klapka, pozwala na odpowiednie utrzymanie go na stopie. Klapki to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i luźny styl. Co jednak w przypadku, gdy tam dokąd się wybieramy, nie wypada pojawić się w klapkach? 

Sandały – rozwiązanie dla wymagających

Sandały to również niezwykle wygodne obuwie letnie, które od klapek różni się przede wszystkim sposobem utrzymania na stopie. Sandały są więc nieco bardziej zabudowane od klapek, choć zdarzają się modele, które skonstruowane są zaledwie z kilku sznurków. Sandały, a zwłaszcza te wykonane ze skóry naturalnej jak np. yokono buty, mogą być niezwykle eleganckie, dzięki czemu mogą one bez problemu zapewnić nam swobodę, jaką odczuwamy podczas noszenia klapek, w nieco bardziej stylowy sposób.