Odzież kompresyjna, czyli jaka?

Odzież kompresyjna, czyli jaka?

Odzież kompresyjna od lat cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ świadomość konsumencka w temacie zdrowia także wzrosła. Odzież kompresyjna to specjalistyczne produkty przeciwżylakowe. W ofercie sklepu kompresyjni.pl znajdziecie artykuły dedykowane kobietom, mężczyznom, kobietom w ciąży i sportowcom. Co ważne, tego typu bielizna i akcesoria przydadzą się także w podróży i w profilaktyce zapobiegania chorobom żylnym. Flagowym produktem są veera podkolanówki. Przeczytajcie o nich więcej!

Veera podkolanówki – charakterystyka

Veera podkolanówki to produkt bardzo uniwersalny! Podkolanówki uciskowe świetnie nadają się dla wszystkich, którzy na co dzień mają siedzący lub stojący tryb pracy. Artykuły uciskowe nadają się do codziennego użytku. Trzeba dodać, że produkty posiadają różny stopień ucisku. Dlatego warto jest skonsultować moc ucisku z lekarzem. Jaką rolę ma ucisk? Stopniowy ucisk stymuluje krążenie krwi. I tym samym odczuwamy ulgę. Nogi stają się lżejsze. Delikatny i transparentny materiał idealnie nadaje się zarówno do codziennych, jak i oficjalnych stylizacji. Veera podkolanówki są dostępne na kompresyjno.pl w różnych kolorach.

Na czym polega działanie produktów kompresyjnych?

Do produktów kompresyjnych należą nie tylko veera podkolanówki, ale także pończochy i rajstopy. Ich działanie polega na ucisku. Największy ucisk specjaliści zalecają w okolicy kostki. Następnie ucisk zmniejsza się ku górze. Dlaczego właśnie ucisk odgrywa tutaj kluczową rolę? Najprościej mówiąc, krew jest transportowana przez żyły w nogach do serca. Brak ruchu, siedzący tryb pracy sprawiają, że krew zaczyna się cofać, a nogi puchną, pojawiają się pajączki, mrowienie, a nawet kłujący ból. Warto dodać, że to pierwsze oznaki niewydolności żylnej. Dlatego warto pamiętać, aby co godzinę wstać od biurka i przez kilka minut chodzić po pomieszczeniu i wykonać proste ćwiczenia na dłonie i stopy. Ćwiczenia polegają na wykonaniu okrężnych ruchów raz w prawo, a następnie w lewo dłońmi i stopami.