Pięć najpopularniejszych stylizacji paznokci

Pięć najpopularniejszych stylizacji paznokci

Paznokcie, podobnie jak i dłonie są wizytówkami kobiet. Żeby nauczyć się profesjonalnego sposobu dbania o nie warto udać się na kurs stylizacji paznokci. Może on być nauką dla własnych korzyści, ale równie dobrze przemienić się w pasję i rozpoczęcie kariery w nowym zawodzie.

Jakie paznokcie cenimy?

Na to pytanie każda kobieta odpowie niemal tak samo. Cenimy je ze zdrową, gładką płytką, twarde i niekruszące się. Ażeby to osiągnąć często sięgamy po odżywki i suplementy diety, które mają na celu wzmocnić nie zawsze idealne paznokcie.

Kurs stylizacji paznokci zrobiony nawet wyłącznie dla siebie to inwestycja i zdobycie umiejętności, które przydadzą się praktycznie na co dzień. Dzięki nauce będziemy potrafiły zadbać o paznokcie i ozdobić je tak, jak tylko zechcemy. A sposobów na stylizację jest mnóstwo.

Najbardziej popularne stylizacje paznokci

Sposobów na pomalowanie i ozdobienie paznokci jest wiele. Spośród nich trudno jest wybrać te najbardziej modne i popularne. Spróbujmy jednak:

 1. Paznokcie tradycyjne
  Spotykamy się z nimi najczęściej. Najważniejsze jest w nich wycięcie skórek, nadanie odpowiedniego kształtu płytce i pomalowanie lakierem. Mają jednak krótką trwałość, gdyż lakier szybko się kruszy.
 2. Paznokcie w stylu francuskim
  Jest to tzw. „French manicure”. Łączy w sobie subtelność, elegancję i styl. Jego główną cechą jest równa, biała linia. Sprawdzają się w każdych okolicznościach.
 3. Paznokcie hybrydowe
  Cenią je kobiety, które lubią trwałość i błyszczące kolory. Utrzymują się nawet 2- 3 tygodnie i wyglądają naturalnie. Ich zdejmowanie wymaga pomocy kosmetyczki.
 4. Paznokcie akrylowe
  Cechuje je wyjątkowa trwałość i odporność na uszkodzenia. Akryl utwardza paznokcie i ukrywa niedoskonałości. Sprawdzą się u kobiet, których paznokcie są narażone na uszkodzenia.
 5. Paznokcie żelowe
  Nakłada się je na przygotowaną wcześniej płytkę lub tips, a następnie utwardza przez ok. 2- 3 minuty pod lampą UV. Są mniej odporne na uszkodzenia niż akrylowe.

Kurs stylizacji paznokci sprawi, że poznamy znacznie więcej technik, a nasz manicure będzie profesjonalny.