Pielęgnacja wymagających włosów

Pielęgnacja wymagających włosów

Po czym poznasz, że Twoje włosy są wymagające? Jeśli musisz pielęgnować je w określony sposób, a zmiana odżywki, wody czy nawet otoczenia od razu odbija się na ich kondycji, prawdopodobnie posiadasz włosy wymagające. Kolor, długość czy skręt nie mają w tym wypadku znaczenia.

Pielęgnacja włosów wymagających opiera się na wyborze odpowiednich kosmetyków i zastosowaniu się do konkretnych zasad. Inaczej wygląda dbanie o włosy przetłuszczające, inaczej – kręcone, a jeszcze innych produktów używają osoby zmagające się z łupieżem. Coraz więcej osób stawia w pielęgnacji na naturalne kosmetyki do włosów – zawierają one wiele cennych składników, a przy tym często są wolne od podrażniających substancji. Nie znaczy to jednak, że profesjonalne produkty są od nich gorsze; przykładem może być chociażby marka Beaver – szampon do włosów suchych i zniszczonych cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami.

Naturalne kosmetyki do włosów – od czego zacząć?

Jeśli chodzi o naturalne kosmetyki do włosów, wybór staje się coraz większy; do dyspozycji masz już nie tylko specjalistyczne produkty, ale także szampon naturalny czy odżywkę do codziennego stosowania. Przede wszystkim warto pamiętać, że szampon dobieramy do skóry głowy, zaś odżywkę stosuje się na długości włosów, nie zaś u ich nasady. Wyjątkiem będą wszelkiego rodzaju wcierki i produkty dedykowane skórze głowy. W przypadku włosów suchych i zniszczonych stawiaj na produkty nie tylko nawilżające, ale również odżywcze. Pielęgnacja włosów naturalnymi metodami często wykorzystuje także oleje z różnych składników.