Pled szary – jak wykorzystać w aranżacji mieszkania?

pled szary

Dobrej jakości pled można wykorzystać w bardzo szerokim zakresie, zarówno jako nakrycie łóżka jak też dekorację tego mebla oraz całego pomieszczenia. Pomysłowe użycie danego przedmiotu zawsze ma kluczowy wpływ na efekt końcowy aranżacji. 

 

Pled jako nakrycie łóżka w sypialni

Najczęściej pled szary jest wykorzystywany w sypialni, jako standardowe nakrycie łóżka. Tu https://www.moyha.com/pled-przytulny-szary jest przykład jednego z nich. Oczywiście można wybrać dowolny kolor, choć ten dziś cieszy się największym zainteresowaniem. To zdecydowanie modny kolor, który daje się łatwo połączyć z innymi barwami i tworzy ciekawe aranżacje. Okrywając nim łóżko, można ochronić pościel, błyskawicznie zapanować nad estetyką łóżka, ale i ozdobić je. Wystarczy połączyć go z poduszkami w tym samym stylu, aby uzyskać ciekawy efekt. Pled okrywający całą powierzchnię materaca tworzy we wnętrzu ciepłą atmosferę. Warto więc rozejrzeć się za modelem, który spełni wszystkie te funkcje i oczekiwania przyszłego użytkownika. 

 

Pled do okrycia i jako dekoracja 

Pled może służyć jako dodatkowe okrycie, zarówno w sypialni jak też w każdym innym pomieszczeniu i na zewnątrz również. Ogrzeje w zimne ranki i wieczory. Otuli niczym ciepły, miękki i przyjemny w dotyku sweter. A jeśli ma służyć tylko, jako dekoracja, warto wykorzystać go nie tylko w sypialni, ale również w salonie i na tarasie. Nawet nierówno rzucony na kanapę ociepli klimat wnętrza i dopełni wykonaną już aranżację. Wystarczy tylko dopasować go kolorystycznie. Szary pled sprawdzi się prawie w każdym wnętrzu, bez względu na to, w jakim stylu zostanie urządzone. Będzie świetnie komponował się z innymi odcieniami szarości. Powinien obowiązkowo znaleźć się na czarnej kanapie albo w salonie, w którym przynajmniej jedna ściana ma kolor czarny, grafitowy czy jest pomalowana farbą w innym odcieniu szarości. Samo to, że pled z domieszką wełny i akrylu ma plecioną strukturę, wpływa na efekt końcowy wykonanej aranżacji. 

 

Jaki pled wybrać, by spełnił powyższe funkcje?

Wybór pledów, nawet w szarym kolorze, jest bardzo duży. Bo mogą one różnić się składem, wzorem, jakością. Na pewno należy postawić na pled wykonany z materiałów dobrej jakości. Taki, który jest wytrzymały niezależnie od intensywności użytkowania i odporny na zniszczenia w czasie prania czy czyszczenia chemicznego. Dość wysoka cena tego typu pledów powinna zmotywować do wyboru produktu z wyższej półki, aby nie był on inwestycją na zbyt krótki czas. Warto więc dobrze przemyśleć kwestię rozmiaru, jak i pozostałych szczegółów, na które zwykle zwraca się uwagę przy zakupie. Pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany. 

 

Aranżacja mieszkania nie jest prostym zadaniem. Jednak dzięki odpowiednim dodatkom, w tym wyrobom tekstylnym, można uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Warto zastanowić się na przykład nad pledem wełnianym, strukturą przypominającym miękki sweter, który będzie dekoracją i zarazem praktycznym okryciem do ogrzewania się w zimne dni. Przyda się w wielu miejscach i niejeden raz.