Sublimacja druk. Innowacje bez granic

Sublimacja druk. Innowacje bez granic

Druk UV LED – trwałość, intensywność, piękno

Współczesna drukarnia UV sięga po nowoczesne rozwiązania. Jest to możliwe dzięki nowatorskim technologiom druku wielkoformatowego, które pozwalają na drukowanie nawet na dużych powierzchniach. Nowe technologie stawiają też na wysokie standardy jakości. Dlatego druk jest wyraźny, doskonale nasycony barwą i budzi pozytywne wrażenia wizualne. Estetyczna strona łączy się z trwałości, co sprawia, że druk może być narażony na niekorzystne warunki zewnętrzne i nie wpływa to na jego wygląd. Staje się wydrukiem długotrwałym, solidnym i cieszącym oko odbiorców. Każdy efekt końcowy jest uszlachetniony lakierem z połyskiem. Dzięki niemu estetyka wznosi się na poziom wyżej. Nadruki UV są bardzo widoczne na palboardzie, który jest materiałem wykorzystywanym na elementach reklamowych i dekoracyjnych. Doskonale sprawdzi się jako dekoracja ekspozycji sklepowych. 

Nadruki na PCV – szeroki wachlarz zastosowań

Drukowanie na PCV jest możliwe, czego można się dowiedzieć odwiedzając stronę https://kreativia.eu/drukarnia/technologie-druku-wielkoformatowego/druk-uv/. Wydruki UV sprawdzają się na różnych rodzajach podłoża, co można wykorzystać w wielu branżach. Ciekawym rozwiązaniem jest drukowanie UV na materiałach sztywnych, takich jak tekturowe płyty. Taka opcja jest powszechnie stosowana w elementach dekoracyjnych lub reklamowych. Drukowanie jest możliwe na różnych rodzajach form i kształtów. 

UV druk – nowoczesne spojrzenie na współczesne potrzeby

Druk UV poza walorami estetycznym cechuje się też dużym stopniem trwałości. Ponadto jest w pełni przyjazny środowisku naturalnemu, ponieważ nie zawiera toksycznych substancji. Poza wydrukiem na tworzywach sztywnych, możliwe jest także drukowanie materiałów rolowanych. To elastyczne tworzywo idealnie sprawdza się w produkcji banerów reklamowych. Należy pamiętać, że jako elastyczny materiał również zachowuje trwałość wydruku. Będzie mógł stanowić reklamę zewnętrzną. Ciekawą opcją są siatki mesh, które najczęściej są umieszczane na elewacjach lub ogrodzeniach. Również interesującą opcją wydruku jest drukowanie tapet. Różnorodne wzory mogą być umieszczane w dowolnych rodzajach pomieszczeń – mieszkalnych lub usługowych. Drukowane tapety sprawdzą się także jako wystrój biura lub gabinetu. Tapety będą doskonałym dopełnieniem aranżacji wnętrz, które będą spełniać rolę funkcjonalną i dekoracyjną. To idealna ozdoba ściany, która upiększa wnętrze i wpływa na jej stronę estetyczną.