Urządzenia do salonów kosmetycznych do mezoterapii

Urządzenia do salonów kosmetycznych to wysoko wyspecjalizowany, zapewniający komfort i bezpieczeństwo sprzęt, który z całą pewnością przewyższa pod wieloma względami urządzenia dostępne są w sklepach i w sprzedaży internetowej.

Przedstawiamy i porównujemy dwa popularne urządzenia do salonów kosmetycznych przeznaczone do mezoterapii – dermaroller i dermapen. Jak działają? Jak są zbudowane? Czym się różnią?

W salonie piękności czy w domu?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym czy zabiegi wykonywane w domu? To dylemat wielu kobiet. Każde z tych rozwiązań ma niewątpliwie swoje wady i zalety. Warto rozważyć obie możliwości, szczególnie, gdy w grę wchodzą zabiegi inwazyjne, takie jak mezoterapia mikroigłowa, przy których wykonaniu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Urządzenia do salonów kosmetycznych zagwarantują w tego rodzaju przypadkach z pewnością większe bezpieczeństwo i komfort zabiegu niż te, które dostępne są w sklepach i w sprzedaży internetowej.

Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?

Przypomnijmy pokrótce, czym jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg polegający na wykonaniu dużej liczby mikroskopijnych nakłuć skóry przy pomocy niewielkich igiełek, co skutkuje mobilizacją skóry do wzmożenia procesów regeneracyjnych, a więc zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra w następstwie tych procesów „młodnieje” – staje się bardziej jędrna i gładka. Znikają przebarwienia i blizny, a także drobne zmarszczki. Zwężeniu ulegają pory.

Urządzenia do salonów kosmetycznych do zabiegów mezoterapii mikroigłowej

Dermaroller to urządzenie składające się z uchwytu i umieszczonej na nim rolki wyposażonej z obrotową głowicę z igłami. Równie często spotykany jest dermapen. I on skonstruowany jest na podobnej zasadzie – jest to uchwyt wyposażony w mikroskopijne igły, jednak w stosunku do dermarollera o wiele bardziej drobne i precyzyjniejsze. Dermapen kształtem przypomina długopis. Urządzenie jest zasilane prądem, co pozwala na wykonanie większej ilości nakłuć.