Urządzenia do salonów kosmetycznych do regeneracji skóry twarzy

Twoja cera wymaga oczyszczenia, uelastycznienia i ujędrnienia? Zanim udasz się do gabinetu kosmetycznego, sprawdź, jakie urządzenia do salonów kosmetycznych mogą okazać się twoimi sprzymierzeńcami.

Wybór zabiegów poprawiające kondycję skóry twarzy jest dziś bardzo duży. Na co się zdecydować? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, jakie urządzenia do salonów kosmetycznych możesz spotkać w gabinetach piękności i na jakiej zasadzie one działają.

Mezoterapia mikroigłowa

Salony piękności dysponują całą paletą sprzętów, które można wykorzystać do terapii twarzy skóry i całego ciała, w której wykorzystywane są serie mikronakłuć, pobudzających skórę do regeneracji i zwiększenia aktywności (to tzw. mezoterapia mikroigłowa). Wymieńmy na przykład takie urządzenia do salonów kosmetycznych jak dermaroller czy dermapen, wykorzystywane przede wszystkim do zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych skóry twarzy.

Prądy i ozon

Metodę działania na skórę za pomocą prądów o wysokiej częstotliwości (tzw. darsonwalizację) wykorzystują takie urządzenia do salonów kosmetycznych jak na przykład dermawand. Stosowany jest w ostatniej fazie zabiegów oczyszczania i regeneracji skóry twarzy. Świetnie sprawdza się w przypadku cery zanieczyszczonej, ze zmianami skórnymi lub trądzikiem. Urządzenie pobudza skórę do aktywności w oparciu o metodę zwaną darsonwalizacją. Polega ona na wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości. tzw. prądu diatermicznego. W głąb skóry wtłaczany jest przy tym ozon, który regeneruje i chroni.