Zaręczyny

Zaręczyny

Kiedy mężczyzna oświadcza się swojej wybrance, klasycznie klęcząc, wręcza jej pierścionek zaręczynowy, a ona odpowiada „tak”, wtedy zaczyna się nowy etap w życiu zakochanych zwany narzeczeństwem. Przesądy mówią, że po oświadczynach, maksymalnie w ciągu roku należy zorganizować zaślubiny. Oczywiście w praktyce wygląda to różnie. W przypadku par ten okres trwa o wiele dłużej, co więcej, przygotowanie ślubu i wesela nie jest wcale taką prostą sprawą. Pandemia i inflacja również spowodowały pewne niedogodności i ograniczenia, przez które młodzi często musieli przełożyć organizację wesela na późniejszy okres.

Na co zwrócić uwagę?

Poza suknią ślubną i bukietem pani młodej zwraca się szczególną uwagę na biżuterię. Rzeczą oczywistą jest, że obrączki ślubne stanowią podstawę świecidełek, a zaraz potem kolczyki ślubne srebrne. Ważne jest, aby pani młoda pamiętała o przełożeniu pierścionka zaręczynowego na palec u lewej ręki na czas ceremonii zaślubin lub po prostu go zdjęła, gdyż najlepiej, jeśli serdeczny palec będzie bez niczego, ze względu na to, że fotograf będzie robił zdjęcia ze zbliżeniem na dłonie podczas nakładania obrączek, więc dobrze by było, aby nic ich nie przyćmiło. Niektóre panie młode idą na manicure do profesjonalistki i proszą o dodatkowe zdobienie, np. cyrkoniami paznokcia palca serdecznego, aby pan młody nie pomylił się ze stresu i nie założył obrączki na inny palec. 

Kolczyki ślubne srebrne

Przy wyborze kolczyków panie młode sugerują się przede wszystkim fryzurą, dlatego że do upiętych włosów przepięknie wyglądają duże, wiszące kolczyki. Przy włosach rozpuszczonych preferowane są kolczyki wkrętki, które nie będą plątały się między kosmykami, a jednak dopełnią całość. Kolczyki ślubne srebrne wiszące przybierają w głównej mierze kształt łezki, składającej się często z kamienia szlachetnego otoczonego drobnymi cyrkoniami. Jubilerzy bądź stylistki znający się na rzeczy na pewno w indywidualny sposób pomogą w doborze odpowiedniej biżuterii na ten wyjątkowy dzień.